אסאדו ובשרים - צליית בשר מסורתית ארגנטינאית


קייטרינג פמפה - מומחים לאסאדו ארגנטינאי, עם ניסיון של מעל ל-30 שנה

 כנראה שתרגישו שאתם בארגנטינה עם גריל האסאדו הארגנטינאי שלנו, במיטב מסורת הגאוצ'ו. האוכל שלנו כשר ועשוי מבשר איכותי וטרי מישראל ומדרום אמריקה.

פמפה הוא גאוצ'ו ותיק שעלה לארץ ישראל לפני ארבעים שנה. הוא הביא עמו את הניסיון האישי שלו וההתמחות שלו בצליית בשרים בדרך המסורתית של הגאוצ'ו הארגנטינאים. בישראל הוא לימד שפים כיצד לצלות בשר, איך להכין אותו ולעבד אותו, ביניהם  הייתה גם ג'ודי, שהייתה תלמידה מסורה במשך שנים רבות. פמפה וג'ודי לירון הקימו יחד את קייטרינג פמפה והיום השירות שלנו הוא מהטובים ביותר בתחום האסאדו הדרום אמריקאי ומנוסה מאוד בהפקות קולינריות יוקרתיות לאירועים. 

גריל אסאדו – אנו מקימים גריל גדול למספר גדול של סועדים. הבשר נתלה על חרבות מתכת מעל לאש או נצלה על רשת מעל גחלים ובולי עץ בוערים. בשרים שונים נצלים או מעושנים במעשנות ותנורי גריל גדולים.

בשר עוף – אנו מכינים סטייק עוף או פרגיות, שיפודים או סלטי עוף עם עוף מהגריל.

בשר כבש – חזה כבש שלם או נתחי כבש שלמים אחרים. הצלייה נעשית באטיות על רשת מעל גחלים, או בתלייה על חרבות מתכת מעל האש. חלק מהבשר נכנס לתנור גריל ועישון לטעמים מיוחדים. צליית הבשר נמשכת כ -4 שעות.

בשר בקר – אנו משתמשים בבשר בקר שגודל בתנאים הטובים ביותר - בחוות גידול פרטיות ומובחרות. בשר אנגוס, שרולה, בופאלו או זני בקר איכותיים נבחרים. אנו צולים נתחים גדולים וחלקי בשר שלמים בגריל, בתלייה על חרבות מתכת, גריל או מעשנות, בין 4 ל – 6 שעות.  

  

התקשרו אלינו לבירורים וטעימות

      050-5234133